Domů > Titulní > Mendelova škola – beseda k 25.výročí událostí roku 1989

Mendelova škola – beseda k 25.výročí událostí roku 1989

Na pozvání zástupce Mendelovy školy Mgr. Petra Zapletala se aktivisté událostí roku 1989 M.Urban, P.Bártek, A.Válek a P.Trnka zúčastnili besedy (13.11.2014) se studenty této školy.

Podrobnosti o této události jsou již zpracovány a zveřejněny v rámci projektu, ke kterému se studenti přihlásili, viz pozvánka (email) p.Zapletala :

Vážený pane Urbane,

dovolte mi, abych se na Vás obrátil s prosbou. Naše škola – Mendelova střední škola v Novém Jičíně – již tradičně v listopadu pořádá projekci a besedu v rámci vzdělávacího projektu Příběhy bezpráví. Tento projekt, který na celostátní úrovni organizuje společnost Člověk v tísni, má za cíl upozornit dnešní teenagery na to, jak vypadal život v Československu v době komunistické totality (předchozí ročníky byly věnovány zločinům 50. let, událostem roku 1968, normalizaci + v jednom případě, tak trochu výjimečně, i holocaustu během 2. sv. v.). Rok 2014 je rokem 25. výročí sametové revoluce, a tak je letošní ročník věnován právě listopadovým událostem roku 1989. S mými studenty jsme se letos domluvili na tom, že využijeme speciální nabídku Člověka v tísni a pokusíme se vytvořit „mapu revoluce“ v našem městě – Novém Jičíně. Vzhledem k tomu, že vím, že jste byl jedním z hlavních proponentů listopadových událostí u nás ve městě (našel jsem rovněž Vámi spravované a velmi užitečné webové stránky o těchto událostech – http://novyjicin.unas.cz/), chtěl bych Vás za sebe i své žáky poprosit o rozhovor. Ten by vedli v projektu angažovaní žáci, určitě bychom se na něj připravili dopředu, ať klademe pokud možno inteligentní dotazy k věci.

Prosím, dejte mi vědět, zda by Vám tento „výslech“ nevadil. Měl bych ještě jednu prosbu: Pokud byste měl kontakty také na další hybatele listopadových událostí v našem městě (mám na mysli např. pány V. Šimíka, A. Válka, P. Trnku a další) a mohl mi je předat, budu moc rád.

Děkuji moc a přeji hezký den. S pozdravem,

Mgr. Petr Zapletal
Mendelova střední škola, Nový Jičín, příspěvková organizace
tel. 774 599 271
www.mendelova-stredni.cz
Foto z této události :

Categories: Titulní Tags:
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy
Musíte být přihlášen k poslání komentáře.